Brazylia

Religia

Jak wiele innych państw świata, Brazylia jest miejscem gdzie mieszają się różne religie. Z uwagi na zróżnicowanie kultur i dziedzictwa, ten kraj może pochwalić się mnogością ideałów i afiliacji religijnych. Co ciekawe, niedawne spisy ludności wykazały że około 90% ludności Brazylii wyznaje jakąś wiarę, co czyni z niej najbardziej religijny kraj Ameryki Południowej. Tylko około 1% ludności nie wierzy w Boga lub istotę najwyższą w żadnej formie. Przekonania religijne są bardzo zróżnicowane, pomimo faktu że około trzy czwarte ludności deklaruje wyznanie rzymskokatolickie. W istocie, w Brazylii jest więcej katolików niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

Katolicyzm został rozpoczęty w Brazylii kiedy europejscy koloniści przybyli w celu „cywilizowania” miejscowej ludności tubylczej. Zbudowali kościoły i sprowadzili przywódców religijnych, żeby nauczać młodych i starych doktryn katolicyzmu. W XIX wieku katolicyzm został ustanowiony oficjalną religią kraju. Oznaczało to, że księża katoliccy otrzymywali od rządu pensje i zostali wmieszani w polityczne sprawy państwa. Katolicyzm stał się integralną częścią zarządzania i administracji Brazylią i jej mieszkańcami. Wiele brazylijskich świąt bazuje na katolicyzmie.

Do innych religii (tj. tych niechrześcijańskiego pochodzenia) należą:
Judaizm
Muzułmanizm (Islam)
Buddyzm
Świadkowie Jehowy
Shintoizm
Rastafarianizm
Candomblé
Umbanda

Spirytyzm jest również jedną z ważnych, choć mniejszościowych religii w Brazylii. Praktyki spirytystyczne są w dużym stopniu oparte na starożytnych kulturach Indian, jak również na kulturze i zwyczajach afrykańskich, które zostały sprowadzone do Brazylii wieki temu wraz z niewolnikami z „czarnego lądu” Afryki. Takie plemiona i kultury skłaniały się zwłaszcza ku wielbieniu duchów, jako że nie ulegały wpływom bardziej rozbudowanych pojęć stworzenia pochodzących z Biblii.

Pogoda

Brazylia

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7507 zł
Euro 1 EUR 4,5468 zł
Chile 100 CLP 0,5116 zł
Meksyk 1 MXN 0,1872 zł
Brazylia 1 BRL 0,7003 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0539 zł
Argentyna 1 ARS 0,0431 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0889 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4811 zł
Peru 1 PEN 1,0270 zł