
Meksyk
- Trasa Królewska - Aztekowie i Majowie (16 dni)
- Klasyczny Meksyk (7 dni)
- Skarby Kultury Majów (9 dni)
- Tequila Train (13 dni)
- Szlakiem Niepodległości i Miedziany Kanion (15 dni)
- Wszystko o Meksyku (23 dni)
- Szlakiem Jaguara - Meksyk i Gwatemala (18 dni)
- Meksyk - Kuba (15 dni)

Kuba

Brazylia
- Skarby Kultury Brazylii (16 dni)
- Wszystko o Brazylii (15 dni)
- Brazylia - Paragwaj - Argentyna (16 dni)
- Argentyna - Brazylia (12 dni)
- Argentyna - Urugwaj - Brazylia (13 dni)

Argentyna
- Brazylia - Paragwaj - Argentyna (16 dni)
- Argentyna - Brazylia (12 dni)
- Argentyna - Urugwaj - Brazylia (13 dni)

Gwatemala

Urugwaj

Paragwaj

Chile
Brak wycieczek

Peru
Brak wycieczek
Gwatemala
Wskazówki dla podróżnych
PRZELOTY MIĘDZYNARODOWE:
Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Całkowity przelot trwa około 17-22 godzin, jest to uzależnione od linii lotniczych. Dokładne informacje o godzinach przelotów i zbiórce znajdą Państwo w liście przewodnim, wysyłanym do Uczestników wycieczek.
RÓŻNICA CZASU:
Czas w Polsce wyprzedza czas w Gwatemali o 7 godzin w okresie zimowym i 6 godzin w czasie letnim.
WALUTA I JEJ WYMIANA:
Walutą obowiązującą w Gwatemali jest Quetzal (GTQ), który dzieli się na 100 centavos. Wymiany walut można dokonać w bankach i hotelach oraz na lotnisku.
1 USD = ok. 7,75 GTQ
Przykładowe ceny:
woda mineralna 1,5 l – 5 Q; piwo – 20 Q; litr mleka – 4Q;
KARTY PŁATNICZE:
W hotelach oraz w większości dużych sklepów honorowane są międzynarodowe karty płatnicze takie jak np. Visa czy MasterCard. Bankomaty są dostępne w dużych miastach. Natomiast wybierając się na wycieczkę poza teren dużych miast należy mieć ze sobą odpowiednią ilość gotówki.
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
-
Ubrania – powinny być dostosowane do terminu i trasy wycieczki (klimat).
-
Wygodne obuwie.
-
Okrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne dla ochrony przed słońcem.
-
Strój przeciwdeszczowy.
-
Podstawowe leki najczęściej używane w domu.
BEZPIECZEŃSTWO:
Gwatemala jest krajem bezpiecznym dla obcokrajowców. Powinno się jednak zachować podstawowe środki ostrożności i korzystać ze zdrowego rozsądku. Lepiej nie zostawiać przedmiotów wartościowych w pokoju hotelowym podczas nieobecności. Dobrze jest skorzystać z hotelowego sejfu, jeśli jest taka możliwość.
TELEFONY KOMÓRKOWE:
W Gwatemali coraz prężniej rozwija się sieć telefonii komórkowej i stacjonarnej. Bez większych problemów powinniśmy się dodzwonić do Polski. Można również skorzystać z telefonów w hotelu. Kawiarenki internetowe są dostępne w większych miastach Gwatemali.
ELEKTRYCZNOŚĆ:
Napięcie prądu elektrycznego w Gwatemali wynosi 120V/60Hz. Wtyczki amerykańskie (dwa, płaskie pionowe bolce). Konieczność posiadania transformatora.
HOTELE:
W większości tras hotele o standardzie ***/****, pokoje standardowo z łazienkami i klimatyzacją.
POSIŁKI:
Śniadanie w hotelu, zazwyczaj w formie bufetu. Lunch i kolacja serwowane są w restauracjach poza hotelem lub w hotelu – kuchnia lokalna.
BAGAŻ:
Ciężar bagażu nadanego przez jedną osobę w trakcie odprawy bagażowej nie powinien przekraczać 20 kg. Każdy podróżny może mieć przy sobie także bagaż podręczny, którego waga nie powinna przekraczać 5 kg, o wymiarach sześcianu nieprzekraczających 50cm/40cm/20cm. Wszystkich podróżnych obowiązują przepisy dotyczące przewozu bagażu, m.in. zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne. Nie należy przewozić w bagażu podręcznym przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych jak np. nożyki, pilniczki, aerozole, zapalniczki, zapałki.
UWAGA: Prosimy pamiętać o obowiązkowym zamknięciu bagażu na szyfr lub kłódkę oraz o jego podpisaniu (zarówno w trakcie przelotów międzynarodowych, jak i w trakcie podróży na trasach wewnętrznych samolotem i pociągiem).
TRANSPORT:
Przejazdy na terenie Gwatemali odbywają się autokarami lub mikrobusami, w zależności od grupy. Popularnym środkiem lokomocji są tzw. chicken busy – komunikacja autobusowa przeznaczona dla lokalnej społeczności.
ZDROWIE I SZCZEPIENIA:
Udając się do Gwatemali nie musimy poddawać się żadnym obowiązkowym szczepieniom. Jedynie w szczególnych przypadkach zalecane są szczepienia na błonicę/tężec oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A i B (WZW A oraz WZW B).