Tequila Train

13 dni

Tequila, sombrero, mariachi i kopalnie srebra. Zapraszamy na wyprawę, podczas której poznamy niezwykłą historię „srebrnego szlaku”, będziemy mieli okazję do degustacji najlepszej na świecie tequili i zgłębimy niezwykle barwną historię dawnych imperiów Indian.

Dzień 1:

Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2:

Miasto Meksyk - Xochimilco (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Park Chapultepec, Rezydencja Prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest aztecki kamień słońca uważany za kosmologiczny kalendarz. Następnie obejrzymy Plac Zócalo, Katedrę Metropolitalną z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli oraz Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, a także dom w dzielnicy Coyoacan, muzeum Fridy Kahlo, żony Diego Rivery. W drodze do ogrodów Xochimilco przejazd obok stadioniu piłkarskiego Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco.

Dzień 3:

Plac Trzech Kultur - Guadalupe – Teotihuacan (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku. Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili. Powrót do hotelu.

Dzień 4:

Miasto Meksyk – Quaratero – San Miguel de Allende (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie miasta Quaratero. To malownicze miasto kolonialne, założone w XV wieku przez Indian Otomies. W historii miasto zasłynęło jako ośrodek spisku w walce o niepodległość kraju. Tutaj w 1917 roku podpisano konstytucję meksykańską. Główną atrakcją miasta jest akwedukt Los Arcos ze swymi 74 gigantycznymi łukami, który do dzisiaj spełnia swoja funkcję i dostarcza miastu wodę z odległości 12 km. Przejazd do miasta San Miguel de Allende. To jedno z miast na „srebrnym szlaku” w którym do dzisiaj wydobywa się srebro. Szczyci się łagodnym klimatem, ciekawymi wyrobami miejscowego rzemiosła, dobrym jedzeniem i pięknymi widokami. Atmosferę miasta tworzą stare budowle, brukowane ulice i artystyczny klimat. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5:

San Miguel de Allende – Guanajuato – Morelia (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd do Guanajuato i zwiedzanie miasta. Guanajuato to miasto na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Położone na stromych zboczach, zachwyca między innymi tym, iż część ulic leży pod ziemią. Główna podziemna trasa wiedzie wysuszonym korytem rzecznym. Pozostałe ulice powstały w wyniku odkrywania żył złota i srebra, które zapewniły rozwój miasta. W kuanasiutu, języku lokalnych Indian, nazwa miasta znaczy „wzgórze żab”. Guanajuato odegrało ważną rolę w wojnie o niepodległość. W mieście zwiedzamy Ogród de la Union z Teatrem Juarez. Teatr zachwyca swym mauretańskim wystrojem. Całe wnętrze pokryte jest rzeźbami i malowidłami. Kolejnym zabytkiem jest Uniwersytet de Guanajuato. Panoramę miasta obejrzymy ze wzgórza z pomnikiem El Pipila, zbudowanego na cześć bohatera, który podpalając bramy Alhondigi, umożliwił siłom Hidalga pierwsze zwycięstwo w walce o niepodległość. Następnie spacer po najwęższej uliczce Callejon de Beso - uliczce pocałunku. Uliczka jest tak wąska że osoby stojące na balkonach mogą się swobodnie całować. Przejazd do miasta Morelia, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 6:

Morelia - Guadalajara (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Morelia. Zwiedzimy znajdującą się na głównym placu atrakcję miasta - katedrę budowaną przez ponad 100 lat.. Architektura katedry to połączenie stylu herreresco z barokiem i klasycyzmem. Największą atrakcją katedry jest postać Senor de la Sacristia, wykonana z suszonej kukurydzy oraz organy z 4600 piszczałkami. Zwiedzimy Muzeum Regionalne z bogatą kolekcją zbiorów z okresu kolonialnego. Budynek muzeum to XVIII-wieczny pałac Isidro Huarte. Następnie zwiedzimy Pałac Gubernatora. Historyczne centrum Morelii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Guadalajary, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7:

Guadalajara – (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Guadalajara to drugie co do wielkości miasto Meksyku, uważane za kwintesencję „meksykańskości”. Z miastem kojarzą się mariachi, tequila, sombrero, pokazy jeźdźców Charreadas. Guadalajara to stolica stanu Jalisco. Zachwyca swoimi zabytkami, bogatym życiem kulturalnym i rozrywkowym. Zwiedzimy Katedrę, która stanowi symbol i centralny punkt miasta. Zobaczymy Plaza de Liberacion z teatrem Degollado z XIX wieku , Plaza de Armas z pałacem Gubernatora, Plaza de los Laureles oraz plac z Rotondo de los Hombres Ilustres. Spacer po deptaku z licznymi sklepami, restauracjami prowadzący do eleganckiego Instytutu Cabanas Cultural. Następnie wizyta na targu Mercado Libertad, gdzie można kupić wyroby rzemiosła, zioła, warzywa i owoce. W pobliżu targu, z Placu Mariachis rozbrzmiewa muzyka meksykańska, której można posłuchać popijając wyśmienitą kawę w jednej z lokalnych kawiarni. W miarę wolnego czasu spacer w parku Aqua Azul. Przejazd do Barranca de Oblatos – 600 metrowego Kanionu, którego główną atrakcja jest wodospad Koński Ogon- Casca de Cola de Caballa. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8:

Guadalajara – Tequila (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd na stację kolejową i wycieczka pociągiem - Train Tequila. Wycieczka pociągiem obejmuje zwiedzanie hacjendy San Jose del Refugio, wytwórni tequili oraz muzeum. Pasażerów w pociągu wita zespół mariachi. W czasie jazdy będziemy się świetnie bawić, słuchając opowieści o regionie i kosztując wyśmienitego trunku.

Dzień 9:

Guadalajara – Puerto Vallarta (śniadanie, all inclusive)

Po śniadaniu wyjazd do Puerto Vallarta. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Puerto Vallarta to kurort położony nad rzeką Cuale i nad Zatoką Flag( Bahia de las Banderas). Zatoka jest całorocznym domem dla wielorybów i delfinów, które odbywają tutaj gody i wychowują młode. Najpiękniejsze tereny do podglądania świata podwodnego znajdują się w strefie ochronnej Los Arcos i Islas Marietas. Można tam podziwiać rafy koralowe, podwodne groty, tunele, oraz obserwować delfiny, wieloryby i diabły morskie. Na osoby pragnące odpoczywać w Puerto Vallarta czekają plaże : Playa de Olas i Playa de los Muertos.

Dzień 10 - 11:

Puerto Vallarta (all inclusive)

Czas wolny i odpoczynek w formie all inclusive.

Dzień 12:

Puerto Vallarta – Miasto Meksyk (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko do Mexico City i przelot do Europy.

Dzień 13:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

Cena:  6165 PLN +  2237 USD*

539 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Puerto Vallarta - Mexico City.
 • Przejazd pociągiem Tequila Train.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Spływ łodziami po ogrodach Xochimilco. 
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach****/***** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Meksyk

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7507 zł
Euro 1 EUR 4,5468 zł
Chile 100 CLP 0,5116 zł
Meksyk 1 MXN 0,1872 zł
Brazylia 1 BRL 0,7003 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0539 zł
Argentyna 1 ARS 0,0431 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0889 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4811 zł
Peru 1 PEN 1,0270 zł