Trasa Królewska - Aztekowie i Majowie

16 dni

Trasa Królewska została przygotowana z myślą o tych z Państwa, którzy w komfortowych warunkach chcieliby poznać niezwykle bogatą historię i kulturę dawnych Imperiów Majów i Azteków. Wyjątkowe, tajemnicze piramidy, duch kolonialnej historii, doskonała kuchnia połączone z wypoczynkiem na jednych z najpiękniejszych plaż świata – zapraszamy z nami na Trasę Królewską.

Dzień 1:

Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:

Plac Trzech Kultur - Guadalupe – Teotihuacan (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan. Zobaczymy Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Świątynię Pierzastego Węża, Drogę Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili oraz kolacja pod piramidami. Powrót do Miasta Meksyk, nocleg.

Dzień 3:

Miasto Meksyk - Xochimilco – Taxco (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest aztecki kamień słońca uważany za kosmologiczny kalendarz. Następnie obejrzymy Plac Zócalo, Katedrę Metropolitalną z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli oraz Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, a także dom muzeum Fridy Kahlo, żony Diego Rivery, w dzielnicy Coyoacan. W drodze do ogrodów Xochimilco przejazd obok stadioniu piłkarskiego Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Następnie przejazd do „srebrnego” miasta – Taxco. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Cacahuamilpa - Taxco – Acapulco (śniadanie, obiad, all inclusive)

Śniadanie. Przejazd do odległego o ok. pół godziny od Taxco - Parku Narodowego w Cacahuamilpa. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku. Dla odważnych za niewielką dopłatą „tirolesa”, czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie znanego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Możliwość zakupienia wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Przejazd labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Zwiedzanie Kościoła św. Pryscylli i św. Sebastiana. Obiad. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.

Dzień 5: 

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. W czasie pobytu możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych:

 • rejs do Laguny Coyuca
 • rejs po zatoce statkiem
 • organizacja sportów wodnych

Dzień 6:

Acapulco - Vista Hermosa – Cuernavaca - Miasto Meksyk                        (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Pożegnanie z plażą w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Po drodze wizyta w tropikalnej hacjendzie Corteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca, które ze względu na chłodniejszy klimat, przez wieki było siedzibą wodzów Azteków, a później rezydencją Hernana Cortesa. Jedną z najciekawszych budowli w Cuernavaca jest pałac zbudowany w formie twierdzy w XV wieku. Powrót do Miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczór z folklorem miejskim na Placu Garibaldi.

Dzień 7:

Miasto Meksyk - Puebla – Oaxaca (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Przejazd wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla. Zwiedzanie miasta aniołów, m.in. starówki z kościołem Santo Domingo, bazaru, Placu Parian z pamiątkami i lokalnymi słodyczami. Po drodze podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do Oaxaca. Wieczorem kolacja w Hosteria de Alcala, gdzie głównym daniem będzie typowe danie kuchni meksykańskiej chicken in mole. Wieczorem spacer po starówce. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 8:

Oaxaca - Monte Alban - Hierve el Agua – Tehuantepec (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu dawnego centrum kulturalnego Mezoameryki Monte Alban. Zabytki Monte Alban (Białej Góry) ukazują historie czterech okresów imperium Majów. Po drodze w niewielkiej miejscowości Santa Maria del Tule zobaczymy największe i najstarsze, liczące 3000 lat, drzewo Meksyku: El Arbol del Tule. W okolicach Tlacolula wizyta w jednej z wielu w tej okolicy wytwórni mezcalu - słynnego meksykańskiego napoju z agawy. Degustacja i możliwość zakupu. Przejazd do Hierve El Agua. Możliwość trekkingu i kąpieli w otoczeniu „skamieniałych wodospadów”. Przejazd do Tehuantepec. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9:

Tehuantepec - Park Narodowy Sumidero - San Cristobal de las Casas     (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Przejazd do położonego w Parku Narodowym Kanionu Sumidero. Rejs po lagunie Chicoasen, odpoczynek przy basenach, spacer po lesie tropikalnym, obiad. Rejs motorową łodzią po płynącej w Kanionie rzece. Wysokość ścian wąwozu dochodzi do 1200 m. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal. 

Dzień 10:

Agua Azul – Palenque (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan zamieszkałych przez plemię Tzotzilów. Odwiedzimy dom Indian Tzotzil. Po drodze do Palenque przystanek i spacer przy malowniczych wodospadach Agua Azul. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11:

Palenque - Yaxchilan – wodospady Golondrinas (śniadanie, kolacja)

Wczesny wyjazd z hotelu. Wyprawa łodzią po rzece Usumacinta, do położonych w puszczy ruin starożytnego miasta Yaxchilan. Wypoczynek i możliwość kąpieli w wodospadach Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 12:

Palenque – Campeche (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej Palenque - zaginionych w tropikalnej dżungli ruin gigantycznego miasta, dawnej stolicy Starego Państwa Majów. Zobaczymy Świątynię Inskrypcji, Świątynię Czaszki, Świątynię Czerwonej Królowej, Świątynię Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów do Campeche miasta, które zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kolacja i nocleg w Campeche.

Dzień 13:

Campeche - Uxmal - Merida - Hacjenda Sizalowa – Izamal – Chichen Itza                (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Campeche. Położone nad Zatoką Meksykańską miasto, pełniło rolę głównego portu na Jukatanie. Z tego powodu było celem ataków pirackich. Po brutalnej napaści korsarzy w 1633 roku miasto zostało otoczone murami obronnymi z bastionami, które stanowią główną atrakcję Campeche. Oprócz murów obronnych miasto miało wewnętrzne umocnienia. Przykładem jest fort Fuerte de San Miguel. Następnie zwiedzanie Uxmal: Piramida Czarownika, Dom Kapłanek, Pałac Gubernatora, Dom Żółwi, Wielka Piramida, Dom Gołębi. Zwiedzanie kolonialnej hacjendy sizalowej Yaxcopoil. Przejazd do Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wieczorny spacer po starówce kolonialnej perły Jukatanu. Zobaczymy: Zócalo, Katedrę, Pałac Gubernatora i rynek.

Dzień 14:

Merida – Izamal -Chichén Itzá – Cancún (śniadanie, all inclusive)

Śniadanie. Przejazd do Izamal i zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd i zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata - Chichén Itzá. Zobaczymy Boisko do Gry w Pelotę, Ścianę Czaszek, Platformę Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnię Ofiarną – Cenote Sagrado, Świątynię Wojowników, Świątynię Kukulkana, Obserwatorium. Przejazd i zakwaterowanie w położonym bezpośrednio przy plaży hotelu "all inclusive" w Cancún.

Dzień 15:

Cancún (śniadanie)

Śniadanie. Ostatnie chwile na plaży w Cancún .Transfer na lotnisko w Cancun i przelot do Miasta Meksyk. Wylot do Europy. Obiad lub lunch box.

Dzień 16:

Warszawa 

Przylot do kraju.

Cena:  6665 PLN +  1698 USD*

368 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Spływ łodziami po ogrodach Xochimilco oraz rejs po rzece Usumacinta.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach****/***** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.