Wszystko o Meksyku

23 dni

W ciągu ponad trzytygodniowej wyprawy zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic dawnych Królestw Azteków i Majów. Od położonego w sercu wulkanu Miasta Meksyk,  przez niezwykle barwne południe aż po bogaty kulturowo wschód. Zapraszamy na wyprawę po królestwie Pierzastego Węża.

Dzień 1:

Warszawa - Meksyk (obiadokolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mexico City.

Dzień 2:

Meksyk - Patzcuaro - Janitzio – Uruapan (śniadanie, kolacja)

Po śniadaniu wyjazd do Patzcuaro przez miasto Morelia. To najważniejsze miasta regionu - Morelia dumna ze swoich kolonialnych korzeni i Patzcuaro szczycące się wspaniałą kulturą Tarasków. W Patzcuaro wyprawa łodzią motorową po jeziorze Patzcuaro, w górskiej scenerii, na indiańską wyspę Janitzio. Spacer po wyspie. Zwiedzanie słynącego z miedzianych wyrobów Santa Clara del Cobre. Przejazd do Uruapan. Kolacja i nocleg.

Dzień 3:

Wulkan Paricutin - National Park Cupatitzio – Guadalajara (śniadanie, kolacja)

Po śniadaniu wycieczka do indiańskiej wioski Angahuan u stóp wulcanu Paricutin. Przejażdżka na koniach w scenerii wulkanów i kościoła San Juan Parangaricutiro. Wycieczka do największej atrakcji parku botanicznego Pargue Nacional Eduardo Ruiz. Transfer do Guadalajara. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4:

Guachimontes - Tequila - Guadalajara (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego Guachimontes. Następnie wycieczka na plantacje agawy i do wytwórni tequili. Zakwaterowanie w hotelu w Guadalajara, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Guadalajara - Lagos - Guanajuato (śniadanie, obiadokolacja)

Zwiedzanie Guadalajary - Zapopan – obecnie przedmieście, gdzie znajdują się ciekawe muzea i kwitnie życie nocne. Muzeum Indian „Huichol”, a następnie Tlaquepaque – osada rzemieślników, która obecnie stanowi centrum handlowe sztuki. Można tutaj zaopatrzyć się w dzieła sztuki, wyroby garncarskie, rzeźby, obrazy, wyroby ze skóry. Przejazd do Guanajuato.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Guanajuato – Dolores Hidalgo - San Miquel de Allende (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta niezwykłego miasta Guanajuato. Przejazd kolejką linową na wzgórze El Pilpila, stanowiące punkt widokowy na całą panoramę miasta. Zwiedzanie Muzeum Mumii znajdującego się w niewielkiej odległości od miasta. Obiad. Przejazd do Dolores Hidalgo, kolebki walki o niepodległość, a ponadto słynącego z unikalnej ceramiki talavera. Transfer do San Miquel de Allende, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 7:

San Miguel de Allende – Quaratero – Tula - Ixmiquilpan (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd przez miasto San Miguel de Allende. Zwiedzanie miasta Quaratero. Zwiedzanie słynnej z posągów tajemniczych atlantów starożytnej stolicy państwa Toltekow w Tula. Przejazd do Ixmiquilpan, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzien 8:

Kanion Tolantongo – Tepotzotlan – Miasto Meksyk (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd na imponujący kompleks wodospadów w kanionie Tolantongo. Kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów, naturalne łaźnie parowe w skalnych grotach, wyrzeźbionych przez podziemne rzeki. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa i byłego klasztoru Jezuitów w Tepotzotlan. Powrót do Miasta Meksyk obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Miasto Meksyk (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od połączenia stylów architektonicznych. W obrębie placu odnajdujemy przykłady kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramidy Słońca, Piramidy Księżyca, Świątyni Pierzastego Węża, Drogi Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili i kolacja pod piramidami. Powrót do Mexico City, podziwianie imponującej panoramy miasta z Wieży Latynoamerykańskiej. Powrót do hotelu. Nocleg i kolacja.

Dzień 10:

Miasto Meksyk – Xochimilco – Taxco (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Park Chapultepec, Rezydencja Prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest aztecki kamień słońca uważany za kosmologiczny kalendarz. Następnie obejrzymy Plac Zócalo - główny plac miasta usytuowany w sąsiedztwie ruin Tenochtitlanu - azteckiej stolicy Montezumy, Katedrę Metropolitalną z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli oraz Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery a także dom w dzielnicy Coyoacan, muzeum Fridy Kahlo, żony Diego Rivery. W drodze do ogrodów Xochimilco przejazd obok stadioniu piłkarskiego Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Następnie przejazd do „srebrnego” miasta – Taxco. Kolacja i nocleg w hotelu z przepiękną panoramą na okolicę.

Dzień 11:

Taxco – Acapulco (śniadanie, all inclusive)

Śniadanie. Przejazd do  Parku Narodowego w Cacahuamilpa. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku. Dla odważnych, za niewielką dopłatą „tirolesa”, czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie, słynnego z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Możliwość zakupienia wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Przejazd labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Zwiedzanie Kościóła św. Pryscylli i św. Sebastiana. Obiad. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.

Dzień 12:

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Powrót do hotelu. 

Dzień 13:

Acapulco – Vista Hermosa – Cuvernavaca – Miasto Meksyk (śniadanie, obiadokolacja )

Śniadanie. Pożegnanie z plażą w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiadokolacja w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca, które ze względu na chłodniejszy klimat, przez wieki było siedzibą wodzów Azteków, a później - rezydencją Hernana Cortesa. Stoi w nim jeszcze pałac w formie twierdzy, zbudowany w XV wieku. Powrót do Mexico City. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14:

Puebla – Oaxaca (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Przejazd wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla. Zwiedzanie miasta aniołów, m.in. starówki z kościołem Santo Domingo, bazaru, Placu Parian z pamiątkami i lokalnymi słodyczami. Po drodze podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do Oaxaca. Wieczorem kolacja w Hosteria de Alcala, gdzie głównym daniem będzie typowe danie kuchni meksykańskiej chicken in mole. Wieczorem spacer po starówce. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 15:

Oaxaca – Monte Alban – Hierve el Aqua – Tehuantepec (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu dawnego centrum kulturalnego Mezoameryki Monte Alban. Zabytki Monte Alban (Białej Góry) ukazują historie czterech okresów imperium. Po drodze w niewielkiej miejscowości Santa Maria del Tule zobaczymy największe i najstarsze, liczące 3000 lat, drzewo Meksyku - El Arbol del Tule. W okolicach Tlacolula wizyta w jednej z wielu w tej okolicy wytwórni mezcalu, słynnego meksykańskiego napoju z agawy. Degustacja i możliwość zakupu. Przejazd do Hierve El Agua. Możliwość trekkingu i kąpieli w otoczeniu ciekawej formacji geologicznej (skamieniały wodospad). Przejazd do San Domingo Tehuantepec. Obiad, nocleg w Tehuantepec.

Dzień 16:

Sumidero - Park Narodowy Sumidero - San Cristobal de las Casas (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Przejazd do położonego w Parku Narodowym Kanionu Sumidero. Rejs po lagunie Chicoasen, odpoczynek przy basenach, spacer po lesie tropikalnym, obiad. Rejs motorową łodzią po rzece w scenerii Kanionu Sumidero. Wysokość ścian wąwozu dochodzi do 1200 m. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal. Obiad i nocleg.

Dzień 17:

Agua Azul – Palenque (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan zamieszkałych przez plemie Tzotzilów. Odwiedzimy dom Indian Tzotzil. Po drodze do Palenque przystanek i spacer przy malowniczych, wielokaskadowych wodospadach Agua Azul. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg w hotelu, gdzie po trudach podróży można poddać się zabiegom w hotelowym SPA.

Dzień 18:

Palenque- Yaxchilan – Golondrinas (śniadanie, obiadokolacja)

Wczesny wyjazd z hotelu. Wyprawa łodzią, rzeką Usumacinta, do położonych w puszczy ruin starożytnego miasta Yaxchilan. Wypoczynek i możliwość kąpieli na wodospadach Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 19:

Palenque – Campeche ( śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej Palenque - zagubionych w tropikalnej dżungli ruin gigantycznego miasta, stolicy Starego Państwa Majów. Zobaczymy Świątynię Inskrypcji – najważniejszą i najznakomitszą budowlę, Świątynię Czaszki, Świątynię Czerwonej Królowej, Świątynię Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów regionu Puuc do Campeche, miasta które figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacja i nocleg w Campeche.

Dzień 20:

Campeche - Uxmal -  Hacjenda Sizalowa - Merida  (śniadanie, obiadokolacja )

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Campeche. Położone nad Zatoką Meksykańską miasto, pełniło rolę głównego portu na Jukatanie. Z tego powodu było celem ataków pirackich. Po brutalnej napaści korsarzy w 1633 roku miasto zostało otoczone murami obronnymi z bastionami, które stanowią główną atrakcje Campeche. Oprócz murów obronnych miasto miało wewnętrzne umocnienia. Przykładem jest fort Fuerte de San Miguel.
Zwiedzanie Uxmal: Zwiedzanie stolicy starożytnego szlaku Puuc – Uxmal (co w języku Majów oznacza „trzykrotnie budowane”). Te imponujące budowle to przykład stylu Puuc. Unikalną budowlą jest Piramida Czarownika. Jest to zbudowany na owalnej podstawie kompleks 5 świątyń. Całość budowli liczy 39 metrów. Chętni mogą wspiąć się na świątynię po stromych schodach, skąd można podziwiać panoramę całej strefy archeologicznej. Na zachód od świątyni zobaczymy Dom Kapłanek. To kwadratowy plac przypominający krużganek klasztoru, wokół którego wzniesiono kompleks zabudowań z 74 komnatami. Cechą charakterystyczną tej budowli jest bogata ornamentyka, której tematem przewodnim jest wizerunek boga deszczu - Chaca. Następnie zobaczymy Pałac Gubernatora stanowiący kulminację stylu Puuc. Obok pałacu znajduje się Dom Żółwi, Wielka Piramida, Dom Gołębi. Zwiedzanie kolonialnej hacjendy sizalowej Yaxcopoil. Przejazd do Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wieczorny spacer po starówce kolonialnej perły Jukatanu. Zobaczymy: Zócalo, Katedrę i Pałac Gubernatora, rynek.

Dzień 21:

Merida – Izamal - Chichén Itzá – Cancún (śniadanie, all inclusive)

Śniadanie. Przejazd do Izamal i zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd i zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata - Chichén Itzá. Zobaczymy Boisko do Gry w Pelotę, Ścianę Czaszek, Platformę Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnię Ofiarną – Cenote Sagrado, Świątynię Wojowników, Świątynię Kukulkana, Obserwatorium. Przejazd i zakwaterowanie w położonym bezpośrednio przy plaży hotelu "all inclusive" w Cancún.

Dzień 22:

Cancún (śniadanie, obiad lub lunch box)

Śniadanie. Ostatnie chwile na plaży w Cancún .Transfer na lotnisko w Cancun i przelot do Mexico City. Wylot do Europy .Obiad lub lunch box.

Dzień 23:

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena:  6778 PLN +  2804 USD*

625 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

 Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Rejs łodzią motorową po jeziorze Patzcuaro , spływ łodziami po ogrodach Xochimilco, rejs po lagunie, rejs łodzią motorową wokół Kanionu Sumidero oraz rejs po rzece Usumacinta.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach****/***** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Meksyk

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7255 zł
Euro 1 EUR 4,5354 zł
Chile 100 CLP 0,5193 zł
Meksyk 1 MXN 0,1877 zł
Brazylia 1 BRL 0,6962 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0540 zł
Argentyna 1 ARS 0,0432 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0881 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4787 zł
Peru 1 PEN 1,0313 zł