Argentyna - Urugwaj - Brazylia

13 dni

Oszałamiające wodospady Iguacu. Rio De Janeiro, Buenos Aires, Montevideo  – jedne z największych i najpiękniejszych miast w Ameryce. Doskonała kuchnia, piękna przyroda i wspaniali ludzie. Zapraszamy do odkrywania z nami kultury trzech niesamowicie barwnych krajów Ameryki Południowej.

Dzień 1:

Warszawa – Buenos Aires

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2:

Buenos Aires (obiadokolacja)

Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Obiadokolacja.

Dzień 3:

Buenos Aires (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozpocznie się z centralnego placu Plaza de Mayo. Zwiedzanie Pink House - siedziby rządu, Miejskiego Ratusza, Katedry Metropolitalnej. Udamy się do najstarszej dzielnicy Buenos Aires, San Telmo. Spacerem po brukowanych ulicach dojdziemy do Plaza Dorrego ,znanego z targu staroci.
Zwiedzanie dzielnicy La Boca, jedynej w swoim rodzaju dzielnicy, założonej przez włoskich emigrantów. Zwiedzimy mityczną ulicę Caminito Street, która stanowi sumę charakterystycznych elementów dzielnicy La Boca: miłości do piłki nożnej, sztuki, kolorów i wszystkiego, co związane jest z tangiem.
W drodze na północ miasta dojdziemy do dzielnicy portowej Puerto Madero, do bogatej dzielnicy La Recoleta i ulicy Avenida Alvear, gdzie znajdują się sklepy wszystkich znanych marek i budynki ambasad. Na placu Plaza Francia zwiedzimy najstarszą, pochodzącą z czasów kolonialnych bazylikę de Nuestra Senora del Pilar. Kolacja z  pokazem tango. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 4:

Buenos Aires - Colonia - Montevideo (śniadanie, lunch)

Po śniadaniu transfer do terminala promów i podróż do Colonia del Sacramento. Zwiedzanie najstarszego miasta Urugwaju, wpisanego na listę UNESCOw 1995 roku. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd na nocleg do Montevideo - stolicy Urugwaju.

Dzień 5:

Buenos Aires - Wodospady Foz do Iguacu - strona brazylijska (śniadanie, lunch, kolacja)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Buenos Aires i przelot do Foz do Iguacu. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów. Wodospady i otaczające je lasy tropikalne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Następnie spacer przez tropikalny las, zwany Parkiem Ptaków. Lunch w restauracji w parku. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 6:

Wodospady Foz do Iguacu - strona argentyńska - (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny las i podziwianie kaskad z bliska. Widok na największy wodospad tzw. Gardziel Diabła. Transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7:

Foz do Iguacu – Salvador (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do największej na świecie hydroelektrowni Itaipu Dam, zbudowanej nad rzeką Parana, zaopatrującej w energię 10 stanów w Brazyli i Paragwaju. Lunch w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Salvador, stolicy stanu Bahia. Z lotniska transfer do hotelu.

Dzień 8:

Salvador (śniadanie, kolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie rozpocznie się w słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek - Barra, ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra. Dalej udamy się do historycznej części miasta Cidade Alta( Górne Miasto). Zwiedzimy barokowy kościół pod wezwaniem św. Franciszka, katedrę Cathedral Basilica. Zwiedzimy Largo do Pelourinho z najlepiej zachowanymi budynkami z okresu kolonialnego, z pięknymi kolorowymi fasadami. Pelourinho zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacja w hotelu.

Dzień 9:

Salvador - Cachoeira - Salvador (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Cachoeira, miasta schowanego w dolinie rzeki Paraguacu. To okolica plantacji trzciny cukrowej, tytoniu i bawełny, kolonialnych miasteczek, wiejskich targowisk, dająca pogląd na życie wiejskie w Brazylii. Zwiedzimy jeden z lokalnych targów w Santo Amaro. Po lunchu w lokalnej restauracji w Cachoeira udamy do centrum. Po drodze odwiedzimy warsztaty lokalnych snycerzy. Cachoeira słynie z pięknych kościołów i zabytków z okresu kolonialnego. Zobaczymy XVIII wieczny kościół Nossa Senhora da Conceicao do Monteo, gmach poczty Correios de Telegrafos - wspaniały przykład sztuki art deco, Pousada da do Convento. Wpływ na życie lokalnej społeczności ma Candomble, jeden z obrzędów religijnych towarzyszących wyznawcom Zgromadzenia Matki Bożej Dobrej Śmierci. Korzenie tego wyznania sięgają czasów niewolnictwa. W Sao Felix zwiedzimy muzeum Centro Cultural Dannemann. Obejrzymy wystawę starych urządzeń do produkcji cygar, galeria sztuki i sklep z ręcznie robionymi cygarami. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 10:

Salvador – Rio de Janeiro (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu, przedpołudniowa wycieczka w kierunku najstarszego domu handlowego Mercado Modelo,  przez spokojną okolicę miasta, dającą wytchnienie mieszkańcom Salvadoru, położoną nad wodami półwyspu Itapagipe Peninsula.  Nad wypoczywającymi czuwa kościół pod wezwaniem Nosso Senhor do Bofim, jeden z najważniejszych obiektów pielgrzymkowych. Z dzielnicy Monsserat zobaczymy panoramę miasta. Dotrzemy do Mercado Modelo, domu handlowego bogatego w lokalne produkty i wyroby regionalnych rzemieślników. Po lunchu wyjazd na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro.
Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie dzielnicy Santa Teresa, położonej na wzgórzu Morro do Desterro. Zwiedzanie zabytków Starego Rio (Rio Antigo). Na wzgórze wjedziemy zabytkowym tramwajem, podziwiając po drodze urokliwe, malownicze uliczki dzielnicy. Zobaczymy Cosme Velho, Ruin Park z przepięknym widokiem na panoramę miasta, Muzeum Chacara do Ceu ze wspaniałą kolekcją dzieł brazylijskich modernistów oraz prace Moneta, Modiglianiego, Matis`a , Dalego i Picasso. Udamy się do serca dzielnicy, Largo do Guimares, z licznymi barami i restauracjami. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Opcjonalnie pokaz samby na Sambodromie.

Dzień 11:

Rio de Janeiro ( śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado, ze słynną statutą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa została ostatnio ogłoszona nowym z 7 Cudów Świata. Ze szczytu widać 14 km most Presidente Costa e Silva, łączący Rio de Janeiro z Niteroi. Lunch w restauracji z typowym menu „feijoada”. Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar ”Głowa Cukru” Powrót do miasta i obiadokolacja.
Możliwość organizacji:

 • pokazu samby w wykonaniu tancerzy i śpiewaków ze słynnych szkół samby.
 • ”Rio by night” w dzielnicy Lapa

Dzień 12:

Rio de Janeiro (śniadanie)

W zależnosci od godziny wylotu, po śniadaniu wycieczka do Ogrodu Botanicznego, jednego z najważniejszych ekologicznych „sanktuariów” na całym świecie. Został założony przez portugalskiego księcia regenta Dom Joao ok. 200 lat temu i zajmuje powierzchnię 140 hektarów położony jest u stóp wzgórza Corcovado.
Przejazd na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Europy.

Dzień 13:

Warszawa

Przylot na lotnisko w Warszawie

Cena:  6335 PLN +  3235 USD*

760 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires i Rio de Janeiro - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires - Foz do Iguacu, Foz do Iguacu - Salvador,  Salvador - Rio de Janeiro .
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Rejs promem na trasie Buenos Aires - Colonia del Sacramento.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Dodatkowych napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Urugwaj

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7507 zł
Euro 1 EUR 4,5468 zł
Chile 100 CLP 0,5116 zł
Meksyk 1 MXN 0,1872 zł
Brazylia 1 BRL 0,7003 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0539 zł
Argentyna 1 ARS 0,0431 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0889 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4811 zł
Peru 1 PEN 1,0270 zł