Argentyna - Brazylia

12 dni

Niesamowite metropolie, wspaniała dżungla, samba, tango i doskonała kuchnia – to tylko część atrakcji, które czekają na Państwa podczas naszej wycieczki do dwóch największy krajów Ameryki Południowej – Argentyny i Brazylii.

Dzień 1:

Warszawa – Buenos Aires

Zbiórka na lotnisku im.F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2:

Buenos Aires (obiadokolacja)

Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Obiadokolacja.

Dzień 3:

Buenos Aires (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozpocznie się z centralnego placu Plaza de Mayo. Zwiedzanie Pink House - siedziby rządu, Miejskiego Ratusza, Katedry Metropolitalnej. Udamy się do najstarszej dzielnicy Buenos Aires - San Telmo. Spacerem po brukowanych ulicach dojdziemy do Plaza Dorrego, znanego z targu staroci.
Zwiedzanie dzielnicy La Boca, jedynej w swoim rodzaju dzielnicy założonej przez włoskich emigrantów. Zwiedzimy mityczną ulicę Caminito Street, która stanowi sumę charakterystycznych elementów dzielnicy La Boca: miłości do piłki nożnej, sztuki, kolorów i wszystkiego, co związane jest z tangiem.
W drodze na północ miasta dojdziemy do dzielnicy portowej Puerto Madero oraz do bogatej dzielnicy La Recoleta i ulicy Avenida Alvear, gdzie znajdują się sklepy wszystkich znanych marek i budynki ambasad. Na placu Plaza Francia zwiedzimy najstarszą, pochodzącą z czasów kolonialnych, bazylikę de Nuestra Senora del Pilar. Kolacja z pokazem tango. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 4:

Buenos Aires - Wodospady Foz do Iguacu - strona brazylijska (śniadanie, lunch)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguacu. Zakwaterowanie w hotelu . Po południu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów.Wodospady i otaczające je lasy tropikalne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Następnie spacer przez tropikalny las zwany Parkiem Ptaków. Lunch w restauracji w parku. Powrót do hotelu. 

Dzień 5:

Wodospady Foz do Iguacu - strona argentyńska (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne  na moście Tancredo Neves do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny las i podziwianie kaskad z bliska. Transfer do hotelu. 

Dzień 6:

Foz do Iguacu – Salvador (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do największej na świecie hydroelektrowni Itaipu Dam, zbudowanej nad rzeką Parana, zaopatrującej w energię10 stanów w Brazyli i Paragwaju. Lunch w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Salvadoru, stolicy stanu Bahia. Z lotniska transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7:

Salvador (śniadanie, kolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie rozpocznie się w słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek - Barra, ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra. Dalej udamy się do historycznej części miasta Cidade Alta (Górne Miasto). Zwiedzimy barokowy kościół pod wezwaniem św.Franciszka oraz katedrę Cathedral Basilica. Zwiedzimy Largo do Pelourinho, gdzie znajdują się najlepiej zachowane budynki z okresu kolonialnego, z pięknymi kolorowymi fasadami. Pelourinho zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacjaja w hotelu Opcjonalnie: kolacja i show w restauracji Miguel Santana.

Dzień 8:

Salvador - Cachoeira - Salvador (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Cachoeira, miasta w dolinie rzeki Paraguacu. To okolica plantacji trzciny cukrowej, tytoniu i bawełny, kolonialnych miasteczek, wiejskich targowisk , dająca pogląd na życie wiejskie w Brazylii. Odwiedzimy jeden z lokalnych targów w Santo Amaro. Po lunchu zwiedzanie centrum Cachoeira. Wizyta w  warsztatach lokalnych snycerzy. Cachoeira słynie z pięknych kościołów i zabytków z okresu klonialnego. Zobaczymy XVIII wieczny kościół Nossa Senhora da Conceicao do Monteo, gmach poczty Correios de Telegrafos, Pousada da do Convento. Duży wpływ na życie lokalnej spoleczności ma Candomble, jeden z obrzędów religijnych, towarzyszących wyznawcom Zgromadzenia Matki Bożej Dobrej Śmierci. W Sao Felix zwiedzimy Centro Cultural Dannemann, w którym znajduje się wystawa starych urzadzeń do produkcji cygar, galeria sztuki i sklep z ręcznie robionymi cygarami. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 9:

Salvador – Rio de Janeiro (śniadanie, lunch, kolacja)

Po śniadaniu przedpołudniowa wycieczka w kierunku najstarszego domu handlowego Mercado Modelo,  przez spokojną okolicę miasta, dającą wytchnienie mieszkańcom Salvadoru, położoną nad wodami półwyspu Itapagipe Peninsula. Nad wypoczywającymi czuwa kościół pod wezwaniem Nosso Senhor do Bofim - jeden z najważniejszych obiektów pielgrzymkowych. Z dzielnicy Monsserat zobaczymy panoramę miasta. Dotrzemy do Mercado Modelo - domu handlowego, bogatego w lokalne produkty i wyroby regionalnych rzemieślników. Po lunchu wyjazd na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie dzielnicy Santa Teresa, położonej na wzgórzu Morro do Desterro. Dzielnica jest wspaniale utrzymywana w celu zabezpieczenia zabytków Starego Rio ( Rio Antigo ). Na wzgórze wjedziemy zabytkowym tramwajem, podziwiając po drodze urokliwe, malownicze uliczki dzielnicy. Zobaczymy Cosme Velho, Ruin Park z widokiem na panoramę miasta, Muzeum Chacara do Ceu ze wspaniałą kolekcją brazylijskich modernistów oraz prac Moneta, Modiglianiego, Matisa, Dalego i Picassa. Udamy sie do serca dzielnicy Largo do Guimares z licznymi barami i restauracjami. Od końca XIX wieku dzielnica Santa Teresa stała się dzielnicą uprzywilejowanych bogaczy, bohemy i intelektualistów. Powrót do hotelu. Opcjonalnie : pokaz samby na Sambodromie.

Dzień 10:

Rio de Janeiro (śniadanie, lunch, kolacja)

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na wzgórza otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado, ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa została ostatnio ogłoszona nowym z 7 Cudów Świata. Ze szczytu widać 14 km most Presidente Costa e Silva, łączący Rio de Janeiro z Niteroi. Lunch w restauracji z typowym menu "feijoada". Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar ”Głowa Cukru” Powrót do miasta i kolacja.
Możliwość organizacji:

 • pokazu samby w wykonaniu tancerzy i śpiewaków ze słynnych szkół samby
 • Rio” by night” w dzielnicy Lapa

Dzień 11:

Rio de Janeiro (śniadanie)

Po śniadaniu ( w zależnośći od godziny wylotu ) wycieczka do Ogrodu Botanicznego, jednego z najważniejszych ekologicznych „sanktuariów” na całym świecie. Został założony przez portugalskiego księcia regenta Dom Joao ok. 200 lat temu, zajmuje powierzchnię 140 hektarów, położony jest u stóp wzgórza Corcovado. Posiada 235 tys. roślin i drzew, w tym 900 rodzajów palm. Spacerowi po parku towarzyszą odgłosy licznego ptactwa i zwierząt. Spacer tutaj to czas na odpoczynek od zgiełku Rio de Janeiro. Przejazd na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Europy.

Dzień 12:

Warszawa

Przylot na lotnisko w Warszawie

Cena:  6437 PLN +  2917 USD*

647 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires i Rio de Janeiro - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires - Foz do Iguacu, Foz do Iguacu - Salvador, Salvador - Rio de Janeiro
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z  łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Dodatkowych napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Brazylia

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,8734 zł
Euro 1 EUR 4,5877 zł
Chile 100 CLP 0,4947 zł
Meksyk 1 MXN 0,1831 zł
Brazylia 1 BRL 0,6906 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0550 zł
Argentyna 1 ARS 0,0498 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0903 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4968 zł
Peru 1 PEN 1,0743 zł