Brazylia - Paragwaj - Argentyna

16 dni

Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami bogactwa kultury i przyrody Paragwaju, Argentyny i Brazylii. Od kolonialnego miasta Salvador, przez stolicę Brazylii oraz wspaniałą, kolorową i bujną Amazońską dżunglę do stolicy Samby – Rio de Janeiro.

Dzień 1:

Warszawa – Salvador

Zbiórka na lotnisku im.F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Salvador przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2:

Salvador (śniadanie, obiadokolacja)

Powitanie na lotnisku w Salvador i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie rozpocznie się w słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek - Barra, ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra. Zwiedzanie historycznej części miasta Cidade Alta (Górne Miasto) z barokowym kościółem pod wezwaniem św.Franciszka, katedrą Cathedral Basilica oraz dzielnicy Largo do Pelourinho z najlepiej zachowanymi budynkami z okresu kolonialnego, z pięknymi kolorowymi fasadami. Pelourinho zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najcenniejsze na kontynencie świadectwo kultury kolonialnej XVII -XVIII wieku. Kolacja w hotelu.

Dzień 3:

Salvador (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu, przedpołudniowa wycieczka w kierunku Mercado Modelo poprowadzi nas przez spokojną okolicę miasta, dającą wytchnienie mieszkańcom Salvadoru, położoną nad wodami półwyspu Itapagipe Peninsula. Z dzielnicy Monsserat zobaczymy panoramę miasta. Dotrzemy do Mercado Modelo, najstarszego domu handlowego,bogatego w lokalne produkty i wyroby regionalnych rzemieślników. Po południu czas wolny. Obiadokolacja.

Dzień 4:

Salvador - Brasilia - Manaus (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadniu tranfser na lotnisko i wylot do stolicy Brazylii, Brasil. Powitanie na lotnisku i wycieczka po mieście. Zobaczymy panoramę miasta z wieży telewizyjnej Torre de Televisao, Palacio do Buriti, siedzibę administaracji Dystryktu Federalnego, dalej Memorial JK, mauzoleum prezydenta Kubitschka założyciela miasta oraz Esplanada dos Ministerios. Na końcu esplanady stoją dwa najwspanialsze budynki: Palacio do Itamarati i Palacio de Justica. Następnie Plac Trzech Władz, na którym ustytuowane są: pałac Prezydencki, Najwyzszy Sąd Federalny, budynki Kongresu Narodowego i Izby Deputowanych. Obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Manaus. 
Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 5:

Manaus - Amazonia (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Amazońskiego EkoParku i zakwaterowanie w chatach. Po krótkim odpoczynku wyjazd do Małpiego Lasu. Po południu wycieczka łodzią do tradycyjnej osady, gdzie obecni mieszkańcy żyją podobnie jak ich przodkowie, rdzenni mieszkańcy Amazonii.
Wieczorem, nocna rzeczna wyprawa do dżungli. Powrót na nocleg.

Dzień 6:

Amazonia (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu rejs łodzią rzeką Negro wzdłuż wybrzeża miasta Manaus. Zobaczymy Amazonas Theatre, port, budynek Urzędu Celnego, domy na palach. Dotrzemy do miejsca, gdzie dwie rzeki Negro i Solimoes łączą się i tworzą Amazonkę, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego.
Ciekawostką jest fakt iż te dwie rzeki płyną razem przez 12 km nie mieszając się. Fenomen ten jest wynikiem różnicy temperatur wody w obu rzekach jak i ich gęstości i prędkości. Lunch w typowej dla tego regionu restauracji. Po lunchu, w zależności od poziomu, wody wizyta w lokalnej wiosce. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 7:

Amazonia - spacer po dżungli - Foz do Iguacu (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu udamy się na spacer w dżungli. Przewodnik opowie i nauczy nas jak poruszać się w dżungli, pokaże florę i faunę, poradzi jak korzystać z znalezionych owoców celem przetrwania i jak znaleźć drogę wyjścia z dżungli. Lunch w lokalanej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguacu. Powitanie na lotnisku i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8:

Puerto Iguazu ( strona argentyńska) - Ciudad del Este - Foz do Iguazu

(śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny las i podziwianie kaskad z bliska.  Spacer pomostem o dł 1.5 km na skraj wodospadu Garanta del Diablo. Po przekroczeniu granicy z Paragwajem, na moście przyjaźni Ponte de Amizade, udamy się do Ciudad del Este w Paragwaju. Na tutejszym targowisku będzie można zakupić lokalne wyroby rzemieślników. Obiadokolacja w hotelu.

Dzień 9:

Foz do Iguacu (strona brazylijska) - Rio de Janeiro (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu. Foz de Iguacu tworzy ponad 200 osobnych wodospadów o wysokości 80 metrów i szerokości 3 km. Ze szczytu spływa 6 milionów litrów wody na sekundę. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów, które wraz z otaczającymi lasami tropikalnymi zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 10:

Rio de Janeiro - Wzgórze „Głowa Cukru” i Corcovado (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado, ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa jest nowym Cudem Świata. Ze szczytu widać 14 km most Presidente Costa e Silva, łączący Rio de Janeiro z Niteroi. Lunch w restauracji ztypowym menu "feijoada". Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar ”Głowa Cukru”. Powrót do miasta i obiadokolacja.

Dzień 11:

Rio de Janeiro - Ogród Botaniczny (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do Ogrodu Botanicznego, jednego z najważniejszych ekologicznych „sanktuariów” na całym świecie. Został założony przez portugalskiego księcia regenta Dom Joao ok. 200 lat temu i zajmuje powierzchnię 140 hektarów, położony jest u stóp wzgórza Corcovado.
Posiada 235 tys. roślin i drzew, w tym 900 rodzajów palm. Spacer tutaj to czas na odpoczynek od zgiełku Rio de Janeiro. Powrót do hotelu i obiadokolacja w formie barbecue.

Dzień 12 - 14:

Rio de Janeiro - Buzios (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu transfer do Buzios. Zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek na plażach w Buzios. Warto wiedzieć, że to małe miasteczko słynie nie tylko z pięknych plaż, ale również ze znakomitych restauracji z kuchnią z całego świata, prowadzonych przez znanych kucharzy.

Dzień 15:

Buzios - Rio de Janeiro (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Warszawy.

Dzień 16:

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena:  6542 PLN + 3940 USD*

943 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Salvador i Rio de Janeiro - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Salvador - Brasilia, Brasilia Manaus, Manaus -  Foz do Iguacu, Foz do Iguaco - Rio de Janeiro.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Wycieczkę łodzią do tradycyjnej osady, nocną rzeczną wyprawę do dżungli oraz rejs po rzece Negro.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Dodatkowych napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Argentyna

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7255 zł
Euro 1 EUR 4,5354 zł
Chile 100 CLP 0,5193 zł
Meksyk 1 MXN 0,1877 zł
Brazylia 1 BRL 0,6962 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0540 zł
Argentyna 1 ARS 0,0432 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0881 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4787 zł
Peru 1 PEN 1,0313 zł