Klasyczny Meksyk

7 dni

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. W ciągu 7 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Królestwa Azteków. Miasto Meksyk, świątynia w Guadelupe, Teotihuacan oraz wypoczynek w słynnym Acapulco – to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas naszej wycieczki.

Dzień 1:

Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu, kolacja.

Dzień 2:

Plac Trzech Kultur – Guadalupe – Teotihuacan (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili oraz kolacja pod piramidami. Powrót do miasta Meksyk.

Dzień 3:

Miasto Meksyk – Xochimilco – Taxco (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Park Chapultepec, Rezydencja Prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest aztecki kamień słońca, uważany za  kalendarz. Następnie obejrzymy Plac Zócalo - główny plac miasta, Katedrę Metropolitalną z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli oraz Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, a także dom w dzielnicy Coyoacan, muzeum Fridy Kahlo, żony Diego Rivery. W drodze do ogrodów Xochimilco przejazd obok stadioniu piłkarskiego Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Następnie przejazd do „srebrnego miasta" – Taxco. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Cacahuamilpa – Taxco – Acapulco (śniadanie, all inclusive)

Śniadanie. Przejazd do odległego o około pół godziny od Taxco Parku Narodowego w Cacahuamilpa. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku. Dla odważnych za niewielką dopłatą tirolesa czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie „srebrnego miasta” Taxco - słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej. Możliwość zakupienia wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Przejazd labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Zwiedzanie Kościóła św. Pryscylli i św. Sebastiana. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.

Dzień 5:

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. W czasie pobytu możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych:

-rejs do Laguny Coyuca,

-rejs po zatoce statkiem,

-organizacja sportów wodnych.

Dzień 6:

Acapulco – Vista Hermosa – Cuernavaca – Miasto Meksyk (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Pożegnanie z plażą w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiadokolacja w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca - miasta będącego przez wieki siedzibą wodzów Azteków ze względu na chłodniejszy klimat. Następnie przejazd obok rezydencji Hernana Cortesa i pałacu w formie twierdzy, zbudowanego w XV wieku. Powrót do Miasta Meksyk. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 7:

Warszawa

Przylot do Warszawy.Cena: 6096 PLN + 676  USD*

125 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub w PLN wg kursu sprzedaży ING Banku Śląskiego z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Spływ łodziami po ogrodach Xochmilco.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach ****/***** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.