Skarby Kultury Brazylii

16 dni

Trasa Skarby Kultury Brazylii powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać ten fascynujący kraj. Podczas szesnastu dni zapraszamy do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc Brazylii. Od barwnego Rio de Janeiro przez zapierające dech w piersiach wodospady Faz de Iguacu po kolonialny Salvador – zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic tego niezwykłego kraju.

Dzień 1:

Warszawa – Rio de Janeiro

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Rio de Janeiro przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2:

Rio de Janeiro - zwiedzanie Starego Miasta (śniadanie, obiadokolacja)

Przylot do Rio de Janeiro, transfer do hotelu. Po południu spacer po Starówce. Zwiedzanie przepięknego klasztoru Sao Bento, Kościoła Matki Boskiej Gromnicznej Igreaj da Nossa Senhora da Candelaria, gmachu Paco Imperial. Spacer po kolorowych uliczkach w okolicy Arco de Teles, Ouvidor Street i Goncalves Dias Street, najstarszych ulicach handlowych, które do dzisiaj zachowały swój styl i nastrój. Koniecznie trzeba wstąpić do kawiarni Colombo Coffee Shop. Ulicą Uruguaiana i placem Carioca dojdziemy do Katedry Metropolitalnej. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 3:

Rio de Janeiro - Wzgórze „Głowa Cukru” i Corcovado (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejk,i którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado, ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa została ostanio ogłoszona jako kolejny z Cudów Świata. Lunch w restauracji z typowym menu "feijoada". Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar - Głowa Cukru. Powrót do miasta i obiadokolacja.

Dzień 4:

Rio de Janeiro - Petropolis - Ouro Preto (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd do Ouro Preto. Malowniczą drogą dotrzemy najpierw do Petropolis, miasta założonego przez Pedra I, położonego w pięknym paśmie gór Sierra Fluminense. Zwiedzanie Cesarskiego Muzeum (Imperial Museum), dawnej letniej rezydencji cesarskiej rodziny, z bogatymi zbiorami klejnotów, w tym berła i korony, następnie Kryształowego Pałacu (Palacio de Cristal), zbudowanego w 1884 roku, Hotelu Quitadinha, Katedry de Sao Pedro. Czas wolny. Wyjazd do Ouro Preto. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5:

Ouro Preto – Mariana – Ouro Preto (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka po mieście. Miasto Ouro Preto, założone w 1711 roku, stało się centrum handlu złotem, diamentami i kamieniami półszlachetnymi.  Zobaczymy barokową zabudowę, wpisaną na listę UNESCO, jako pomnik światowej kultury. Spacer po mieście, zwiedzanie kościoła Św. Franciszka z Asyżu, kościóła parafialnego Nosa Senhora do Carmo, a następnie zwiedzanie starej kopalni złota „Mina da Passagem”. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 6:

Ouro Preto – Belo Horizonte - Foz do Iguacu (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais. Przelot do Foz do Iguacu. Transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7:

Wodospady Foz do Iguacu - strona brazylijska (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów. Wodospad i otaczające lasy tropikalne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Spacer w  Parku Ptaków

Dzień 8:

Wodospady Foz do Iguacu - strona argentyńska (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves, do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny park i podziwianie kaskad z bliska. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garanta del Diablo. Następnie zobaczymy największą na świecie hydroelektrownię Itaipu Dam, zbudowaną nad rzeką Parana, zaopatrującą w energię 10 stanów w Brazylii i Paragwaju.Transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 9:

Foz do Iguacu - Amazonia (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Manaus. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wyjazd do Małpiego Lasu. Po południu wycieczka łodzią do tradycyjnej osady, gdzie obecni mieszkańcy do dziś żyją zgodnie z tradycją przodków. Wieczorem nocna, rzeczna wyprawa do dżungli. Powrót na nocleg.

Dzień 10:

Amazonia (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu udamy się na spacer w dżungli.Przewodnik opowie i nauczy jak poruszać się w dżungli, pokaże florę i faunę, poradzi jak korzystać z znalezionych owoców celem przetrwania i jak znaleźć drogę wyjścia z dżungli. Następnie wyprawa na ryby. Powrót na obiadokolację.

Dzień 11:

Amazonia – Manaus (śniadanie, lunch)

Po śniadaniu rejs łodzią rzeką Negro wzdłuż wybrzeża miasta Manaus. Zobaczymy Amazonas Theatre, port, budynek Urzędu Celnego, domy na palach. Dotrzemy do miejsca, gdzie dwie rzeki Negro i Solimoes łączą się i tworzą Amazonkę, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Ciekawostką jest fakt, iż te dwie rzeki płyną razem przez 12 km nie mieszając się. Fenomen ten jest wynikiem różnicy temperatur wody w obu rzekach jak i ich gęstości i prędkości. Lunch w typowej restauracji. Po lunchu, w zależności od poziomu wody, wizyta w lokalnej wiosce. Transfer do hotelu.

Dzień 12:

Amazonia – Salvador (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu czas na krótki wypoczynek. Następnie wyjazd na lotnisko i wylot do miasta Salvador. Po przylocie transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 13:

Salvador (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek - Barra ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra. Wizyta w historycznej cęści miasta - Cidade Alta (Górne Miasto). Zwiedzimy barokowy kościół pod wezwaniem św.Franciszka oraz Cathedral Basilica, zbudowaną przez jezuitów. Następnie udamy się do Dolnego Miasta zwanego Cidade Baixa. Zwiedzanie tej dzielnicy rozpoczniemy od wizyty w Mercado Modelo. Następnie zwiedzanie dzielnicy ze wspaniałymi rezydencjami nad plażami na półwyspie Itapagipe.

Dzień 14:

Salvador (śniadanie, obiadokolacja)

Dzień wolny na odpoczynek.

Dzień 15:

Salvador - Warszawa

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 16:

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena:  6550 PLN +  4245 USD*

874 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Rio de Janeiro i Salvador - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie  Belo Horizonte - Foz do Iguacu, Foz do Iguacu - Manaus, Manaus - Salvador.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Rejs łodzią do tradycyjnej osady, nocną rzeczną wyprawę do dżungli, rejs łodzią po rzece Negro.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Dodatkowych napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Brazylia

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7255 zł
Euro 1 EUR 4,5354 zł
Chile 100 CLP 0,5193 zł
Meksyk 1 MXN 0,1877 zł
Brazylia 1 BRL 0,6962 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0540 zł
Argentyna 1 ARS 0,0432 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0881 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4787 zł
Peru 1 PEN 1,0313 zł