Szlakiem Jaguara - Meksyk i Gwatemala

18 dni

W ciągu 18-dniowej wycieczki proponujemy Państwu poznanie niezwykle barwnej i bogatej kultury Majów i Azteków. Wspaniałe świątynie, wyniosłe piramidy i przepiękne lasy tropikalne sprawią, że będzie to niezapomniana przygoda.

Dzień 1:

Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mexico City

Dzień 2:

Plac Trzech Kultur - Guadalupe – Teotihuacan (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe - głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramidy Słońca, Piramidy Księżyca, Świątyni Pierzastego Węża, Drogi Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenie światła od ciemności oraz wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili. Powrót do hotelu.

Dzień 3:

Miasto Meksyk – Gwatemala (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wylot do Gwatemali. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Czas wolny.

Dzień 4:

Chichicastenango – Panajachel (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do Chichicastenango znanego jako ważny ośrodek kultury Majów z rozwiniętym tradycyjnym rzemiosłem, sprzedawanym na najbardziej kolorowym targu, u stóp XVII -wiecznego kościoła Santo Tomás. Czas wolny na zakupy. Po południu wyjazd do Panajachel, jednej z wiosek położonych nad jeziorem Atitlan, otoczonej 3 wulkanami: Toliman, San Pedro i Atitlan. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5:

Panajachel – Atitlan Lake – Antiqua (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka statkiem po jeziorze Atitlan. Następnie spacer po Santiago Atitlan, podczas którego zobaczymy przykłady lokalnej kultury, szczególnie, przepiękne tradycyjne stroje kobiece. Po południu transfer do miasta Antiqua Gwatemala. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 6:

Antigua (śniadanie, obiadokolacja)

Zwiedzanie miasta. Zobaczymy kościół i klasztor San Francisco, kościół La Merced, centrum kultury La Azotea, plantację kawy i fabrykę opali. Po południu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Miasto Guatemala - Quirigua – Rio Dulce (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd do stolicy – miasta Guatemala i zwiedzanie metropolii. Następnie przejazd do stacji archeologicznej Quirigua. Quiriguá była w przeszłości ważnym ośrodkiem kultury Majów, istniejącym od początku III do połowy IX wieku. Jest jednym z najmniejszych miast Majów, ale najbardziej znaczącym. Po południu przejazd do Rio Dulce, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8:

Rio Dulce – Tikal - Flores (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

Rejs łodzią po rzece Rio Dulce. Po południu przejazd do Flores. Wycieczka do Parku Narodowego Tikal, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, słynącego z ogromnych budynków, pałaców i steali z okresu świetności Majów. Po lunchu przejazd do hotelu we Flores, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 9:

Flores - Palenque (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu transfer do granicy w Bethel`s. Przeprawa łodzią przez rzekę La Pasion. Zakwaterowanie w hotelu w Palenque i obiadokolacja.

Dzień 10:

Palenque – San Cristobal de las Casas (śniadanie, obiadokolacja)

Zwiedzanie strefy archeologicznej Palenque - zagubionych w tropikalnej dżungli ruin gigantycznego miasta, stolicy Starego Państwa Majów. Zobaczymy Świątynię Inskrypcji – najważniejszą i najznakomitszą budowlę, Świątynię Czaszki, Świątynię Czerwonej Królowej, Świątynię Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów do Campeche, miasta które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wycieczka do wodospadów Misol Ha i Agua Azul. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Wieczorem spacer po San Cristobal.

Dzień 11:

Canyon Sumidero – Villahermosa (śniadanie, obiadokolacja)

Rejs motorową łodzią po rzece w scenerii Kanionu Sumidero. Wysokość ścian wąwozu dochodzi do 1200 m. Wyjazd do Villahermosa. Zwiedzanie Pargue - Museo La Venta. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 12:

Villahermosa – Campeche (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd do Campeche. Zwiedzanie miasta. Położone nad Zatoką Meksykańską miasto pełniło rolę głównego portu na Jukatanie. Z tego powodu było celem ataków pirackich. Po brutalnej napaści korsarzy w 1633 roku miasto zostało otoczone murami obronnymi z bastionami, które stanowią główną atrakcję Campeche. Oprócz murów obronnych miasto miało wewnętrzne umocnienia. Przykładem jest fort Fuerte de San Miguel. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 13:

Campeche - Uxmal - Kabah – Merida (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Uxmal - Piramida Czarownika, Dom Kapłanek oraz Pałac Gubernatora stanowiący kulminację stylu Puuc. Obok pałacu znajduje się Dom Żółwi, Wielka Piramida, Dom Gołębi. Zwiedzanie kolonialnej hacjendy sizalowej Yaxcopoil. Przejazd do Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wieczorny spacer po starówce kolonialnej perły Jukatanu. Zobaczymy między innymi: Zócalo, Katedrę, Pałac Gubernatora i rynek.

Dzień 14:

Merida – Chichen Itza – Cancun (śniadanie, all inclusive)

Przejazd i zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata - Chichén Itzá. Zobaczymy Boisko do Gry w Pelotę, Ścianę Czaszek, Platformę Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnię Ofiarną – Cenote Sagrado, Świątynię Wojowników, Świątynię Kukulkana, Obserwatorium. Przejazd i zakwaterowanie w położonym bezpośrednio przy plaży hotelu "all inclusive" w Cancún.

Dzień 15 - 16:

Cancun (all inclusive)

Czas na odpoczynek na plaży lub wycieczki fakultatywne (nie zawarte w cenie)

Dzień 17:

Cancun – Miasto Meksyk – Warszawa

Po śniadaniu wylot do Miasta Meksyk i dalej do Warszawy

Dzień 18:

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena:  6710 PLN +  2690 USD*

452 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Mexico City - Gwatemala, Cancun - Mexico City
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Rejs statkiem po jeziorze Atitlan, rejs łodzią po rzece Rio Dulce, przeprawę łodzią przez rzekę La Pasion, rejs łodzią motorową wokół Kanionu Sumidero.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach***/****/***** w pokojach dwuosobowych z łazienką i  klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Meksyk

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7507 zł
Euro 1 EUR 4,5468 zł
Chile 100 CLP 0,5116 zł
Meksyk 1 MXN 0,1872 zł
Brazylia 1 BRL 0,7003 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0539 zł
Argentyna 1 ARS 0,0431 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0889 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4811 zł
Peru 1 PEN 1,0270 zł