Skarby Kultury Majów

9 dni

Podczas naszej wycieczki poznają Państwo niezwykłą historie i bogactwo kulturowe jednej z najbarwniejszych cywilizacji świata. Wspaniałe piramidy, magiczne miejsca kultu dawnych Majów, barwna przyroda i niezwykła kolonialna architektura – to tylko część atrakcji jakie czekają na Państwa podczas naszej 9-dniowej wyprawy. 

Dzień 1:

Warszawa – Cancun (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku w Cancun. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2:

Valladolid – Chichen Itza – Ikkil – Izamal – Merida (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wizyta w kolonialnym mieście Valladolid. Zwiedzanie stolicy Nowego Państwa, najsłynniejszego z miast Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z siedmiu cudów świata - Chichén Itzá. Zobaczymy Boisko do Gry w Pelotę, Ścianę Czaszek, Platformę Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnię Ofiarną – Cenote Sagrado, Świątynię Wojowników, Świątynię Kukulkana oraz Obserwatorium. Przejazd przez Izamal “święte miasto” do Meridy. Zakwaterowanie i obiad w hotelu .Wieczorem, możliwość uczestnictwa w jednym z kulturalnych wydarzeń (każdego dnia inny rodzaj muzyki).

Dzień 3:

Merida – Celestun – Merida (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Wyjazd do Rezerwatu Ekologicznego Celestun. Po drodze wizyta w hacjendzie sizalowej Yaxcopoil. Celestun to słynny rezerwat ptaków (różowych flamingów, czapli, wężówek, kormoranów) Następnie rejs po lagunie i fotograficzne safari w rezerwacie. Powrót do Meridy i kolacja w hotelu. Po południu spacer po stolicy Jukatanu. Zobaczymy Paseo Montejo, Starówkę, Katedrę, Pałac Gubernatora oraz rynek.

Dzień 4:

Merida - Uxmal – Campeche (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy starożytnego szlaku Puuc – Uxmal: Piramida Czarownika, Dom Kapłanek, Pałac Gubernatora, Dom Żółwi, Wielka Piramida, Dom Gołębi.
Przejazd do miasta Campeche, które figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Położone nad Zatoką Meksykańską miasto pełniło rolę głównego portu na Jukatanie. Z tego powodu było celem ataków pirackich. Po brutalnej napaści korsarzy w 1633 roku miasto zostało otoczone murami obronnymi z bastionami, które stanowią główną atrakcję Campeche. Oprócz murów obronnych miasto miało wewnętrzne umocnienia. Przykładem jest zwiedzane przez nas Fuerte de San Miguel. Ponadto zwiedzamy wpisaną na listę zabytków UNESCO starówkę, z zachwycającą kolonialną zabudową.

Dzień 5:

Palenque – Xpujil (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Przejazd do jednego z najcenniejszych stanowisk archeologicznych w całym Meksyku - Palenque. Zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów: Świątyni Czaszki, Świątyni Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Świątyni Liściastego Krzyża, Pałacu, Obserwatorium. Przejazd do Xpujil. Czas wolny.

Dzień 6:

Xpujil - Calakmul – Kohunlich - Chetumal (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Przejazd do znajdującego się w Rezerwacie Biosfery – Calakmul, a następnie do stanowiska archeologicznego Kokunlich. Zwiedzanie Świątyni Maszkaronów, Pałacu Stel, Pałacu Króla. Nocleg w nadmorskim mieście Chetumal.

Dzien 7:

Chetumal - Bacalar – Cancun (śniadanie, kolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie otoczonego fosą i masywnym murem Fortu San Felipe. Przejazd nad szmaragdowe jezioro Bacalar. Rejs łodzią po lagunie, wypoczynek i możliwość kąpieli. Obiad. Przejazd do Cancun. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzien 8:

Cancun – Miasto Meksyk (śniadanie)

Śniadanie. Pożegnanie z plażą i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 9:

Warszawa 

Powrót do kraju.

Cena: 5552 PLN +  1102 USD*

195 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub w PLN wg kursu sprzedaży ING Banku Śląskiego z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Cancun i Cancun - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Rejsy po lagunie.
 • Safari po Rezerwacie Ekologicznym Celestun.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach ****/***** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.