Szlakiem Niepodległości  i Miedziany Kanion

15 dni

Zapraszamy Państwa na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do kraju Quetzalcoatl – Boga Pierzastego Węża, jednego z najważniejszych bóstw Mezoameryki. W trakcie naszej wyprawy poznamy niezwykłe bogactwo kultury dawnych Indian, wspaniałą architekturę i niezwykłą historię walki o niepodległość Meksyku.

Dzień 1:

Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mexico City.

Dzień 2:

Plac Trzech Kultur - Guadalupe – Teotihuacan (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramidy Słońca, Piramidy Księżyca, Świątynii Pierzastego Węża, Drogi Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj, według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenie światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się Bogowie. Degustacja pulque i tequili pod piramidami. Powrót do hotelu.

Dzień 3:

Miasto Meksyk – Quaratero – San Miguel de Allende (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie miasta Quaratero. To malownicze miasto kolonialne zostało założone w XV wieku przez Indian Otomies. W historii miasto zasłynęło jako ośrodek spisku w walce o niepodległość kraju. Tutaj w 1917 roku podpisano konstytucję meksykańską, która obowiązuje do dzisiaj. Główną atrakcją miasta jest akwedukt Los Arcos ze swymi 74 gigantycznymi łukami, który do dzisiaj spełnia swoją funkcję i dostarcza miastu wodę z odległości 12 km. Przejazd do miasta San Miguel de Allende. To jedno z miast na „srebrnym szlaku”, w którym do dzisiaj wydobywa się srebro. Szczyci się łagodnym klimatem, ciekawymi wyrobami miejscowego rzemiosła, dobrym jedzeniem i pięknymi widokami. Atmosferę miasta tworzą stare budowle, brukowane ulice i artystyczny klimat. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 4:

San Miguel de Allende – Guanajuato – Morelia (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wyjazd do Guanajuato i zwiedzanie miasta. Guanajuato to miasto na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Położone na stromych zboczach zachwyca między innymi tym, iż część ulic leży pod ziemią. Główna podziemna trasa wiedzie wysuszonym korytem rzecznym. Pozostałe ulice powstały w wyniku odkrywania żył złota i srebra, które zapewniły rozwój miasta. W kuanasiutu, języku lokalnych Indian, nazwa miasta znaczy „wzgórze żab”. Guanajuato odegrało ważną rolę w wojnie o niepodległość. W mieście zwiedzamy Ogród de la Union z Teatrem Juarez. Kolejnym zabytkiem jest Uniwersytet de Guanajuato. Panoramę miasta obejrzymy ze wzgórza z pomnikiem El Pipila, wzniesionego na cześć bohatera, który podpalając bramy Alhondigi umożliwił siłom Hidalga pierwsze zwycięstwo w walce o niepodległość. Następnie spacer po najwęższej uliczce Callejon de Beso. Uliczka jest tak wąska, że osoby stojące na balkonach mogą się swobodnie całować. Przejazd do miasta Morelia, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5:

Morelia - Guadalajara (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Morelia. Zwiedzanie miasta – Katedra, której architektura stanowi połączenie stylu herreresco z barokiem i klasycyzmem. Największą atrakcją Katedry jest postać Senor de la Sacristia, zwiedzimy Muzeum Regionalne, gdzie znajduje się bogata kolekcja zbiorów z okresu kolonialnego. Budynek muzeum to XVIII-wieczny pałac Isidro Huarte. Następnie zwiedzimy Pałac Gubernatora. Historyczne centrum Morelii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Guadalajary zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja

Dzień 6:

Guadalajara – Zacacetas (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Guadalajara to drugie co do wielkości miasto Meksyku uważane za kwintesencję „meksykańskości”. Z miastem kojarzą się mariachi, tequila, sombrero i pokazy jeźdźców Charreadas. Guadalajara to stolica stanu Jalisco. Zachwyca swoimi zabytkami, bogatym życiem kulturalnym i rozrywkowym. Zwiedzimy Katedrę, która stanowi symbol i centralny punkt miasta. Zobaczymy Plaza de Liberacion z teatrem Degollado z XIX wieku, Plaza de Armas z pałacem Gubernatora, Plaza de los Laureles oraz plac z Rotondo de los Hombres Ilustres. Spacer po deptaku z licznymi sklepami i restauracjami prowadzący do eleganckiego Instytutu Cabanas Cultural. Następnie wizyta na targu Mercado Libertad, gdzie można kupić wyroby rzemiosła, zioła,warzywa i owoce. W pobliżu targu, z Placu Mariachis, rozbrzmiewa muzyka meksykańska, której można posłuchać popijając wyśmienitą kawę w jednej z lokalnych kawiarni. W miarę wolnego czasu spacer w parku Aqua Azul. Przejazd do Barranca de Oblatos - 600 metrowego kanionu, którego główną atrakcją jest wodospad Koński Ogon- Casca de Cola de Caballa. Przejazd do Zacacetas. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7:

Zacacetas – Durango (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie Zacacetas. Jest ono kolejnym „miastem srebra” wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zobaczymy Plac de Arms z Katedrą, zbudowaną z różowego kamienia, stanowiącą perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie muzeum Pedro Coronel z bogatymi zbiorami dzieł sztuki, kościół Santo Domingo. Wizyta w kopalni Visit El Edenb, niegdyś najbogatszej w zasoby srebra, miedzi, cynku i żelaza. Wycieczka na wzgórze Cerro de la Bufa. Przejazd do Durango. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8:

Durango – Chihuahua (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu transfer do Chihuahua. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Czas wolny.

Dzień 9:

Chihuahua (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, stolicy największego stanu w Meksyku. Chihuahua to tętniące życiem, piękne kolonialne miasto. Zobaczymy barokową Katedrę Metropolitalną, budowaną przez sto lat i konsekrowaną w 1826 roku. Atrakcją będzie muzeum rewolucji meksykańskiej mieszczące się w dawnym domu Pancha Villi. Pancha Villa to meksykański „Robin Hood”, o którego legendzie dowiemy się zwiedzając muzeum. Następnie zobaczymy dworek Quinta Gameros zachwycający secesyjną dekoracją i pracami drzeworytniczymi. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 10:

Chihuahua - Creel (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie na wynos i wczesny wyjazd z hotelu na stację kolejową. Przejazd najbardziej widowiskową linią kolejową świata Ferrocarril Chihuahua al Pacifico do Creel pociągiem potocznie zwanym Chepe. Trasa Kolei Wąwozu Miedzi to wielkie osiągnięcie inżynierskie. Wiedzie przez 655 km. W trakcie podróży pokonuje się 39 mostów i 86 tuneli. Linię kolejową zaprojektował Amerykanin Albert Owen. Budowa rozpoczęła się w 1881 roku a zakończyła 1961 roku. Trasa przejazdu wiedzie przez Miedziany Kanion (Barranca del Cobre), składający się z 20 wąwozów wyżłobionych w górach Sierra Tarahumara. Przyjazd do Creel, zakwaterowanie w hotelu i wycieczka nad malownicze jezioro Arareco.

Dzień 11:

Creel – Posada Barrancas (śniadanie, lunch)

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Creel, będącego regionalnym ośrodkiem Indian Tarahumara. Następnie przejazd do Posada Barrancas. Zakwaterowanie w hotelu, lunch i czas wolny.

Dzień 12:

Posada Barrancas – El Fuerte (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu wycieczka do Kanionu Pietra Roland i jaskini Tarahumara. Następnie przejazd koleją do El Fuerte. Transfer do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 13:

El Fuerte – Los Mochis (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu zwiedzanie El Fuerte, malowniczego hiszpańskiego miasta założonego w 1564 roku. W mieście zobaczymy ratusz, rynek, kościół, lokalne muzeum i hotel Posada de Hidalgo (dawny XIX - wieczny dwór). Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w mieście Los Mochis.

Dzień 14:

Los Mochis – Miasto Meksyk - Warszawa (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Miasta Meksyk a następnie wylot do Polski.

Dzień 15:

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena: 6663 PLN +  2804 USD*

499 USD* - dopłata do pokoju 1-os.

* kwota w USD - płatna w USD lub PLN wg kursu sprzedaży ING Bank Śląski z dnia wpłaty

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Mexico City i Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 • Spływ łodziami po ogrodach Xochimilco oraz rejs po rzece Usumacinta.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach****/***** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Pogoda

Meksyk

Brak danych o pogodzie

Kursy walut

Usa 1 USD 3,7255 zł
Euro 1 EUR 4,5354 zł
Chile 100 CLP 0,5193 zł
Meksyk 1 MXN 0,1877 zł
Brazylia 1 BRL 0,6962 zł
Paragwaj 100 PYG 0,0540 zł
Argentyna 1 ARS 0,0432 zł
Urugwaj 1 UYU 0,0881 zł
Gwatemala 1 GTQ 0,4787 zł
Peru 1 PEN 1,0313 zł